Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy
To tutaj ... jeżeli cierpisz i potrzebujesz pomocy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Granica między nadpobudliwością i brakiem snu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Nerwice dziecięce, depresje i fobie szkolne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zen
Gość






PostWysłany: Pon 12:46, 29 Paź 2007    Temat postu: Granica między nadpobudliwością i brakiem snu

15 procent dzieci, u których podejrzewa się zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), w rzeczywistości cierpi na zaburzenia snu. Tak twierdzą specjaliści Gonzalo Pin z kliniki Quirón w Walencji i Milagros Merino ze szpitala La Paz w Madrycie. Oboje uczestniczyli w kongresie poświęconym medycynie snu w Barcelonie. – Granica między nadpobudliwością i brakiem snu jest bardzo płynna – tłumaczył podczas swego wystąpienia Gonzalo Pin.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
terapeuta
Gość






PostWysłany: Pon 12:51, 29 Paź 2007    Temat postu:

Jeśli dziecko się nie wyśpi, następnego dnia nie jest senne tak jak niewyspany dorosły. Jest natomiast rozdrażnione i ma trudności z koncentracją, a to powoduje obniżenie zdolności przyswajania wiedzy. Ze względu na te objawy mały pacjent często oceniany jest jako nadpobudliwy, ponieważ takie same symptomy występują u chorych na ADHD.

W przypadku takich dzieci uregulowanie snu pozwoliłoby rozwiązać problem. Także u osób rzeczywiście cierpiących na ADHD obserwuje się pewną poprawę, kiedy się wyśpią; okazuje się, że połowa z nich również ma zaburzenia snu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pedagog
Gość






PostWysłany: Pon 12:53, 29 Paź 2007    Temat postu:

25-30 procent wszystkich dzieci źle sypia. Niektóre z nich mają problemy z oddychaniem, rzucają się w łóżku (czasami cierpią na zespół niespokojnych nóg, rodzaj zaburzenia neuromotorycznego). Jednak, jak twierdzą lekarze, 99 procent maluchów źle sypia, zwłaszcza w pierwszych latach życia, ponieważ nie wykształciły prawidłowych nawyków spania.

Począwszy od siódmego miesiąca należy uczyć dziecko zasad prawidłowego zasypiania. Jeśli nie może ono spać bądź budzi się w nocy, może to być spowodowane, na przykład, nieprzestrzeganiem stałych godzin posiłków.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
terapeuta
Gość






PostWysłany: Pon 12:54, 29 Paź 2007    Temat postu:

U dzieci mogą występować te same zaburzenia snu, co u dorosłych. Dorośli również mogą i powinni nauczyć się prawidłowo spać, jeśli do tej pory robili to źle.

Najczęstszym zaburzeniem snu wśród osób dorosłych jest bezsenność. Cierpi na nią od 5 do 10 procent osób w wieku 50 – 60 lat.

To problem chroniczny, prawie zawsze związany z takimi schorzeniami jak depresja (zwłaszcza u kobiet), dlatego tak ważne jest, aby z nim walczyć.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lek
Gość






PostWysłany: Pon 12:56, 29 Paź 2007    Temat postu:

U młodszych osób przyczyną bezsenności może być stres, brak stałego rytmu snu (praca w systemie zmianowym, odsypanie w czasie weekendu zarwanych nocy jak to często robi młodzież) lub zbyt późne chodzenie spać (również w przypadku dzieci) z powodu długiego oglądania telewizji lub gry na komputerze.

Z pozostałych zaburzeń snu warto wymienić bezdech (powtarzające się zatrzymanie oddechu na kilka sekund): cierpi z tego powodu ok. 4 procent ludności.

Bezdech zwiększa ryzyko nadciśnienia i chorób serca, ponieważ powoduje nadmierne obciążenie układu sercowo-naczyniowego.

Zdarzają się również zakłócenia zachowania w fazie REM (kiedy ciało powinno leżeć nieruchomo) takie jak somnambulizm czy gwałtowne ruchy, występujące zwłaszcza u mężczyzn po 50. roku życia.

U tych ostatnich w 40 procentach przypadków po kilku latach stwierdza się chorobę Parkinsona lub demencję.

A zatem zaburzenia snu mogą być pierwszym objawem degeneracyjnych zmian układu nerwowego. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, jak je leczyć
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ciceron




Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:36, 16 Sie 2010    Temat postu:

.
Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania

GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY



Władysław Pitak

Cytat:
- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.


Praktyka zawodowa


Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )

Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie


Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.

.

Adres:


Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy „LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254




Kontakt:

e-mail :
[link widoczny dla zalogowanych]
strony URL:
[link widoczny dla zalogowanych]

.





@@@@@@@@@@@@@@@@

.
Cytat:
Koszalin
LOGOTERAPIA NERWIC
TERAPIA WAD I ZABURZEŃ MOWY
PRZYWRACANIE SENSU ŻYCIA




telefony: 94-340-60-06; 600-809-254
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sandra-
Gość






PostWysłany: Nie 16:50, 04 Sie 2013    Temat postu:

Nie wolno rezygnować z samodzielnej pracy nad sobą. Ale jak przyjdzie nadzieja i wiara w wyzdrowienie , to ma się za soba nawet 80 % powodzenia w terapii.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Nerwice dziecięce, depresje i fobie szkolne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin